Co je tenisová školička

Co je tenisová školička ?

* je pravidelnou přípravou dětí a mladých hráčů na budoucí perspektivní tenisové působení, jedná se o děti ve věku od 4 do 12 roků

* dětský tenis dělíme do jednotlivých skupin, podle věku následovně:

* 4 – 7 let říká tomu MINITENIS,

* 8 – 9 let nazýváme to BABYTENIS,

* 10 -12 let MLADŠÍ ŽACTVO.

 

P4180055

                                                                                                                                                

                                                    Co je Minitenis?

 

Minitenis je hra přizpůsobená fyzickým dispozicím dětí od 4 do 7 let, pravidla i vybavení respektují jejich schopnosti v tomto věku a umožňují jim hrát výměny i zápasy. Děti hrají na zmenšeném hřišti , s měkkými míči a malými raketami. Hra je přípravou na přechod na velký tenisový kurt.

 

Kdy s minitenisem začít?

Děti mohou začít již ve 4 letech, rozhodující je jejich zájem . Ideální je minitenis vyzkoušet a sledovat nadšení dítěte. Trénink i s vypůjčenou raketou si u nás můžete vyzkoušet zdarma.

 

Proč s minitenisem začít?

Minitenis je komplexní hra, ve které je potřeba uplatnit rychlost, reakci, odhad a důvtip. Při tréninku rozvíjíme všechny pohybové dovednosti dítěte, které mohou později využít v tenise nebo v jiné činnosti. Rozvoj koordinace v tomto věku je pro další sportovní růst zásadní. Minitenis dává dětem šanci setkávat se při tréninku se stejně starými dětmi, posilují se tím jejich sociální vazby a sebevědomí. Zápasy jim dávají příležitost samostatně jednat a prožívat nezaměnitelnou sportovní atmosféru při, které celá rodinna zažije spoustu zábavy a krásných zážitků.

 

O Babytenise

Co je babytenis?

Babytenis navazuje na minitenis. Hraje se s měkkými míči a s kratšími raketami, ale již na velkém tenisovém hřišti, podle pravidel tenisu. Babytenis je vhodný pro věkovou kategorii 8-9 let.